JF Slider resolving

Dokle pogled seže
Ivanov
Moja fabrika

IX festival - 2004.

Additional Info

  • Naziv: 9.JPFU
  • Moto: Beskraj i večnost nisu naš problem
  • Datum: 08-15 novembar 2004.
  • Savet:

     

    • Predsednik: Miroslav Martić, predsednik SO Užica
    • Članovi:
      • Ljubomir Simović, književnik
      • Draško Đurović, reditelj i savetnik Ministarstva kulture Crne Gore
      • Sonja Jauković, glumica, predsednik Saveza dramskih umetnika Srbije
      • Vladimir Jevtović, profesor FDU
      • Branislava Liješević, menadžer u kulturi
      • Milenko Misailović, teatrolog
      • Dušan Nedeljković, direktor "Panfarma", prvi predsednik Saveta
      • Dejan Penčić Poljanski, pozorišni kritičar
      • Branko Popović, reditelj
      • Zoran Stamatović, direktor Narodnog pozorišta u Užicu
      • Milutin Čolić, publicista
  • Direktor: Zoran Stamatović
  • Umetnički direktor: Dejan Penčić Poljanski, pozorišni kritičar
  • Selektori:
    • Vladimir Kopicl, pisac i pozorišni kritičar
  • Sručni žiri:

     

    • Olga Savić, glumica - predsednik
    • Nataša Nelević, pozorišni kritičar
    • Karolj Viček, reditelj
    • Dragan Jovanović Danilov, književnik
    • Ferid Karajica, profesor Fakulteta dramskih umetnosti Beograd
  • Nagrade (Ardalioni):

     

    Za najbolju predstavu:
    JUGOSLOVENSKO DRAMSKO POZORIŠTE iz Beograda za predstavu MLETAČKI TRGOVAC Vilijema Šekspira u režiji Egona Savina

    Za najbolju režiju:
    EGON SAVIN za režiju predstave MLETAČKI TRGOVAC Vilijema Šekspira u izvođenju Jugoslovenskog dramskog pozorišta iz Beograda

    Za najbolju žensku ulogu:
    JELISAVETA SEKA SABLIĆ za ulogu Majke Dare u predstavi SVINJSKI OTAC Aleksandra Popovića u režiji Egona Savina i izvođenju Kruševačkog pozorišta

    Za najbolju mušku ulogu:
    SVETOZAR CVETKOVIĆ za ulogu Karla u predstavi AMERIKA, DRUGI DEO Biljane Srbljanović u režiji Dejana Mijača i izvođenju Ateljea 212 iz Beograda

    Za najbolju scenografiju:
    MARIJA KALABIĆ za scenografiju u predstavi SVINJSKI OTAC Aleksandra Popovića u režiji Egona Savina i izvođenju Kruševačkog pozorišta

    Za najbolju kostimografiju
    ZORA MOJSILOVIĆ za kostime u predstavi AMERIKA, DRUGI DEO Biljane Srbljanović u režiji Dejana Mijača i izvođenju Ateljea 212 iz Beograda

    Za najbolju epizodnu ulogu:
    MIODRAG RADOVANOVIĆ MRGUD za tri epizodne uloge – Gobo, Tubal, Dužd mletački – u predstavi MLETAČKI TRGOVAC Vilijema Šekspira u izvođenju Jugoslovenskog dramskog pozorišta iz Beograda

    Za najboljeg mladog glumca i Nagrada Avdo Mujčinović:
    DUBRAVKA KOVJANIĆ za ulogu Duke Sujić u predstavi SVINJSKI OTAC Aleksandra Popovića u režiji Egona Savina i izvođenju Kruševačkog pozorišta

    Specijalna nagrada Ardalion:
    LJUPČO KONSTANTINOV za muziku u predstavi LAŽNI CAR Mirka Kovača u režiji Branislava Mićunovića i izvođenju Crnogorskog narodnog pozorišta iz Podgorice