Od 1996. do danas užičko gledalište imalo je prilike da vidi oko 200 najboljih predstava iz regiona
17. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
od 8. do 15. novembra.
18. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
od 11. do 17. novembra.
19. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
od 5. do 11. novembra
20. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
od 8. do 14. novembra
21. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
od 7. do 14. novembra
22. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
od 13. do 20. novembra
23. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
od 5. do 12. novembra
24. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
od 5. do 12. novembra u 19,30
25. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
od 4. do 9. juna u 19:30
26. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
od 1. do 7. novembra u 19:30
27. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
od 1. do 7. novembra u 19:30
28. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
od 1. do 7. novembra u 19:30
Atelje 212
Tena Štivičić
Režija: Alisa Stojanović
Najbolja ženska uloga: Hana Selimović
Najbolja scenografija: Darko Nedeljković
Najbolja epizodna uloga: Branislav Zeremski
Specijalna nagrada: Marko Đokić za dizajn svetla
Pozorište Promena, Novi Sad
Tena Štivičić
Režija: Jasna Đuričić
Najbolja predstava
Najbolji mladi glumac i Nagrada Politike «AVDO MUJČINOVIĆ»: Ansambl predstave
Jugoslovensko dramsko pozorište
Branislav Nušić
Režija: Egon Savin
Najbolja režija: Egon Savin
Najbolja muška uloga: Nenad Jezdić
Najbolja kostimografija: Lana Cvijanović
Novi tvrđava teatar Novi Sad ( Novosadsko pozorište/Ujvideki Szinhaz, Grad teatar Budva, East West Centar Sarajevo)
Prema romanu Aleksandra Tišme
Režija: Boris Liješević
Najbolja scenografija: Željko Piškorić
Najbolja kostimografija: Marina Sremac
Najbolji mladi glumac i Nagrada Politike «AVDO MUJČINOVIĆ»: Aljoša Đidić
Jugoslovensko dramsko pozorište
Ljubomir Simović
Režija: Jagoš Marković
Najbolja epizodna uloga: Sanja Marković
Beogradsko dramsko pozorište
Koprodukcija sa Beo Art produkcijom Beograd
Fedor Šili (po motivima romana Bernharda Šlinka)
Režija: Boris Liješević
Najbolja predstava
Najbolja režija: Boris Liješević
Najbolja ženska uloga: Mirjana Karanović
Najbolja muška uloga: Marko Grabež