Od 1996. do danas užičko gledalište imalo je prilike da vidi oko 200 najboljih predstava iz regiona
17. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
od 8. do 15. novembra.
18. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
od 11. do 17. novembra.
19. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
od 5. do 11. novembra
20. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
od 8. do 14. novembra
21. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
od 7. do 14. novembra
22. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
od 13. do 20. novembra
23. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
od 5. do 12. novembra
24. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
od 5. do 12. novembra u 19,30
25. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
od 4. do 9. juna u 19:30
26. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
od 1. do 7. novembra u 19:30
27. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
od 1. do 7. novembra u 19:30
28. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu
od 1. do 7. novembra u 19:30
Bosansko narodno pozorište Zenica
Selvedin Avdić
režija Selma Spahić
Specijalna nagrada: Nagrada se dodeljuje za posvećenost problemima sopstvene zajednice
Narodno pozorište Beograd
A. P. Čehov
režija Tatjana Mandić Rigonat
Najbolja predstava
Najbolja ženska uloga: Hana Selimović
Najbolja muška uloga: Predrag Ejdus
Kazalište Gavella Zagreb
Odon fon Horvat
režija Igor Vuk Torbica
Najbolja ženska uloga: Nataša Janjić
Najbolja scenografija: Branko Hojnik
Najbolja kostimografija: Marta Ćopo
Kraljevsko pozorište Zetski dom na Cetinju
režija Arpad Šiling
Najbolja režija: Arpad Šiling
Najbolja epizodna uloga: Srđan Grahovac
Najbolji mladi glumac i Nagrada Politike «AVDO MUJČINOVIĆ»: Selena Simić
Crnogorsko narodno pozorište Podgorica
Maja Todorović
režija Ana Vukotić
Najbolji mladi glumac i Nagrada Politike «AVDO MUJČINOVIĆ»: Vanja Jovićević
Zagrebačko kazalište mladih
Ernst Toller
režija Igor Vuk Torbica
Najbolja predstava
Najbolja režija: Igor Vuk Torbica
Najbolja muška uloga: Ozren Grabarić
Narodno pozorište Beograd
Aleksandar Popović
režija Milan Nešković
Najbolja ženska uloga: Nada Šargin
Najbolja epizodna uloga: Olga Odanović
Najbolja kostimografija: Marina Vukasović Medenica
Jugoslovensko dramsko pozorište
Vilijam Šekspir
režija Aleksandar Popovski
Najbolja scenografija: NUMEN i Ivana Jonke
Specijalna nagrada: Vlasta Veliavljević