Maja Pelević
Režija Goran Marković
Najbolja režija: Goran Marković
Najbolja ženska uloga: Jelena Ilić
Najbolja muška uloga: Srđan Timarov
Najbolja kostimografija: Boris Čakširan
Milena Marković
Režija Slobodan Unkovski
Najbolja predstava
Najbolja epizodna uloga: Boris Isaković
Konor Mekfirson
Režija Milica Kralj
Najbolja režija: Milica Kralj
Specijalna nagrada: Petar Kralj, Branislav Zeremski, Tihomir Stanić, Vlastimir Đuza Stojiljković i Dara Džokić
Uglješa Šajtinac
Režija Aleks Čizholm
Najbolja predstava
Najbolja muška uloga: Nebojša Glogovac
Najbolja scenografija: Marija Kalabić
Najbolja epizodna uloga: Josif Tatić
Biljana Srbljanović
režija Dejan Mijač
Najbolja muška uloga: Svetozar Cvetković
Najbolja kostimografija: Zora Mojsilović
Vilijem Šekspir
režija Egon Savin
Najbolja predstava
Najbolja režija: Egon Savin
Najbolja epizodna uloga: Miodrag Radovanović
Milena Marković
režija Slobodan Unkovski
Specijalna nagrada: Boris Milivojević, Goran Šušljik, Nebojša Glogovac, Jelena Đokić, Marinko Madžgalj, Nebojša Milovanović i Nikola Đuričko
Anton P. Čehov
režija Slobodan Unkovski
Najbolji mladi glumac i Nagrada Politike «AVDO MUJČINOVIĆ»: Nikola Đuričko
Biljane Srbljanović
Režija Alisa Stojanović
Najbolji mladi glumac i Nagrada Politike «AVDO MUJČINOVIĆ»: Paulina Manov
Marin Držić
Režija Jagoš Marković
Najbolja predstava
Najbolja režija: Jagoš Marković
Najbolja muška uloga: Predrag Ejdus
Najbolja ženska uloga: Đurđija Cvetić
Najbolja scenografija: Boris Maksimović
Najbolja kostimografija: Lana Cvijanović
Volter
režija Aleksandar Popovski
Najbolja scenografija: Sven Jonke
Najbolja epizodna uloga: Gordana Đurđević
Milena Marković
režija Tomi Janežič
Najbolja predstava
Najbolja režija: Tomi Janežič
Najbolja ženska uloga: Jasna Đuričić
Najbolja epizodna uloga: Vlastimir Đuza Stojiljković
Biljana Srbljanović
Režija Dejan Mijač
Najbolja kostimografija: Angelina Atlagić
Najbolja epizodna uloga: Jasmina Avramović
Najbolji mladi glumac i Nagrada Politike «AVDO MUJČINOVIĆ»: Nikola Rakočević
autor i režija
Dušan Kovačević
Najbolja muška uloga: Petar Kralj
Specijalna nagrada: Dušan Kovačević za tekst drame Doktor šuster
Miroslav Krleža
režija Dejan Mijač
Najbolja ženska uloga: Radmila Tomović Grinvud
Najbolja kostimografija: Bojana Nikitović
Najbolja epizodna uloga: Milica Mihailović
Viljem Šekspir
Klasa Vledimira Jevtovića
Majkl Frejn po Antonu P. Čehovu
režija Dejan Mijač
Najbolja predstava
Najbolja režija: Dejan Mijač
Najbolja muška uloga: Tihomir Stanić
Najbolja epizodna uloga: Nenad Jezdić