JF Slider resolving

Dokle pogled seže
Ivanov
Moja fabrika

VI festival - 2001.

Additional Info

  • Naziv: 6. JPFU
  • Moto: Ko će čisto izvaditi iz nečista...
  • Datum: 12-19. novembar 2001.
  • Savet:

     

    • Predsednik: Miroslav Martić, predsednik SO Užice
    • Potpredsednik: Ljubomir Simović, književnik
    • Članovi:
      • Draško Đurović, reditelj i savetnik Ministarstva kulture Crne Gore
      • Vladimir Jevtović, profesor FDU
      • Siniša Kovačević, dramski pisac
      • Danica Maksimović, glumica, predsednik Saveza dramskih umetnika Srbije
      • Predrag Marković, izdavač
      • Miodrag Milanović, reditelj
      • Milenko Misailović, teatrolog
      • Dušan Nedeljković, direktor PANFARMA, prvi predsednik Saveta
      • Dejan Penčić Poljanski, kritičar
      • Branko Popović, reditelj
      • Zoran Stamatović, direktor Narodnog pozorišta u Užicu
      • Milutin Čolić, publicista

     

     

  • Direktor: Zoran Stamatović
  • Umetnički direktor: Dejan Penčić Poljanski
  • Selektori:
    • Veljko Radović
  • Sručni žiri:

     

    • Vladimir Stamenković, predsednik, pozorišni kritičar i profesor FDU iz Beograda
    • Gordana Đurđević Dimić, glumica, prvakinja SNP iz Novog Sada
    • Milica Novković, dramski pisac iz Beograda
    • Blagota Eraković, pozorišni reditelj iz Podgorice
    • Ljubivoje Ršumović, pesnik, dramski pisac i direktor Pozorišta "Boško Buha" iz Beograda
  • Nagrade (Ardalioni):

     

    Za najbolju predstavu:
    CRNOGORSKO NARODNO POZORIŠTE iz Podgorice za predstavu MALOGRAĐANI Maksima Gorkog u režiji Paola Madjelija

    Za najbolju režiju:
    PAOLO MADJELI za predstavu MALOGRAĐANI Maksima Gorkog i izvođenju Crnogorskog narodnog pozorišta Podgorica

    Za najbolju žensku ulogu:
    RADMILA TOMOVIĆ GRINVUD za ulogu Melite u predstavi LEDA Miroslava Krleže u režiji Dejana Mijača i izvođenju Ateljea 212 iz Beograda

    Za najbolju mušku ulogu:
    PETAR KRALJ za ulogu doktora Nikole Kosa u predstavi DOKTOR ŠUSTER Dušana Kovačevića u režiji autora i izvođenju Zvezdara teatra iz Beograda

    Za najbolju scenografiju:
    GEROSLAV ZARIĆ za scenografiju u predstavi JEGOROV PUT Vide Ognjenović u režiji autora i izvođenju Grad teatra iz Budve

    Za najbolju kostimografiju:
    BOJANA NIKITOVIĆ za kostime u predstavi LEDA Miroslava Krleže u režiji Dejana Mijača i izvođenju Ateljea 212 iz Beograda

    Za najbolju epizodnu ulogu:
    MILICA MIHAILOVIĆ za ulogu Druge dame u predstavi LEDA Miroslava Krleže u režiji Dejana Mijača i izvođenju Ateljea 212 iz Beograda

    Za najboljeg mladog glumca i Nagrada „Avdo Mujčinović” Politike ekspres:
    JELENA ĐOKIĆ za ulogu Oca Alekseja u predstavi JEGOROV PUT Vide Ognjenović u režiji autora i izvođenju Grada teatra Budva

    Specijalna nagrada:
    DUŠAN KOVAČEVIĆ za tekst drame DOKTOR ŠUSTER u izvođenju Zvezdara teatra iz Beograda