JF Slider resolving

Dokle pogled seže
Ivanov
Moja fabrika

III festival - 1998.

Additional Info

  • Naziv: 3. JPFU
  • Datum: 9-11. novembar 1998.
  • Savet:

     

    • Predsednik: Milan Nikitović, predsednik SO Užice
    • Podpredsednik: Mira Kljajić, sekretar Ministarstva kulture Srbije
    • Članovi:
      • Zoran Šoškić, pomoćnik ministra kulture Crne Gore
      • Milovan Vitezović, urednik TV Beograda
      • Ljubomir Simović, književnik
      • Dr Milenko Misailović, teatrolog
      • Dr Vladimir Jevtović, profesor FDU Beograd
      • Dr Dušan Mihajlović, profesor FDU Novi Sad
      • Svetlava Bojković, glumica
      • Milutin Čolić, publicista
      • Zoran Militarov, načelnik Zlatiborskog okruga
      • Vaso Mićić, direktor "Putevi" Moskva
      • Dragan Subotić, direktor Valjaonica bakra Sevojno
      • Andrija Pavlović, direktor Užičke banke
      • Milovan Ćorović, direktor Valjaonice aluminijuma Sevojno
      • Dušan Nedeljković, direktor Pan-Farma Beograd
  • Umetnički direktor: Branko Popović
  • Selektori:
    • Dejan Penčić Poljanski
  • Sručni žiri:

     

    • Đurđija Cvijetić
    • Milutin Čolić
    • Milutin Mišić
    • Draško Đurović
    • Siniša Kovačević
  • Nagrade (Ardalioni):

     

    1998.
    Za najbolju predstavu:
    NARODNO POZORIŠTE iz Užica za predstavu KAKO ZASMEJATI GOSPODARA vide Ognjenović u režiji Kokana Mladenovića
    Za najbolju režiju:
    MILAN KARADŽIĆ ra režiju predstave ŠKOLA ZA ŽENE Molijera u izvođenju Crnogorskog narodnog pozorišta iz Podgorice

    Za najbolju žensku ulogu:
    MIRJANA GARDINOVAČKI za ulogu Simene u predstavi KAMEN ZA POD GLAVU Milice Novković u režiji Miroslava Benke i izvođenju Narodnog pozorišta iz Kikinde

    Za najbolju mušku ulogu:
    BORO STJEPANOVIĆ za ulogu Arnolfa u predstavi ŠKOLA ZA ŽENE Molijera u izvođenju Crnogorskog narodnog pozorišta iz Podgorice

    Za najbolju scenografiju:
    GEROSLAV ZERIĆ za predstavu SNEŽNA KRALJICA Jevgenija Švarca u režiji Milana Karadžića i izvođenju Pozorišta „Boško Buha” iz Beograda

    Za najbolju kostimografiju:
    BOŽANA JOVANOVIĆ za predstavu SNEŽNA KRALJICA Jevgenija Švarca u režiji Milana Karadžića i izvođenju Pozorišta „Boško Buha” iz Beograda

    Za najbolju epizodnu ulogu:
    ISIDORA MINIĆ za ulogu Nadežde u predstavi PORODIČNE PRIČE Biljane Srbljanović u režiji Jagoša Markovića i izvođenju Ateljea 212 iz Beograda

    Za najboljeg mladog glumca i Nagrada „Avdo Mujčinović” Politike ekspres:
    MILENA PAVLOVIĆ za ulogu Tatjane u predstavi MLAOGRAĐANI Maksima Gorkog u režiji Radoslava Milenkovića i izvođenju Beogradskog dramskog pozorišta

    Specijalna nagrada:
    MILICA NOVKOVIĆ za tekst drame KAMEN ZA POD GLAVU u izvođenju Narodnog pozorišta iz Kikinde